Ik wil een oude pc (met degelijke geluidskaart) gebruiken om aan te sluiten op mijn versterker, puur om media mee af te spelen. Muziek, DVD's,... .
Nu wil ik daar Linux op zetten. Ik zou er Xubuntu op willen zetten omdat dat vlotter draait vooral op oudere pc's en hopelijk ook sneller opstart. Maar ik ben fan van Rythmbox en aangezien dat ontworpen is voor een GNOME omgeving zal dat minder vlot laden dan op GNOME. Ik heb ergens gelezen dat dat op te lossen is door bij het opstarten meteen een paar gnome libraries in te laten laden, maar komt dat dan niet op hetzelfde neer als Ubuntu (gnome) te draaien?
de pc is PIII 800MHz en 128MbRAM
Ik ga ze zeker allebei eens installeren om te zien wat de verschillen in prestaties zijn, maar misschien hebben jullie er al iets op aan te merken?
Het is vooral de bedoeling om wat meer met Linux te experimenteren, op mijn laptop doe ik dat liever niet te veel.
pc is snel genoeg om ubuntu met gnome vlot te laten draaien geloof me en voor dat opstarten pak je gewoon de laatste versie dapper die start behoorlijk snel op
Misschien is dat dan inderdaad het beste idee . Vooral omdat ik al wat vertrouwd ben met gnome. Toch ga ik Xubuntu er ook een op zetten (heb de cd toch al) om de verschillen te ondervinden, met die pc kan ik toch niet veel verkeerd doen .
Wat zijn eigenlijk de aanbevolen systeemeigenschappen om ubuntu (gnome) vlot te draaien? Want die zijn nergens te vinden.
Laatst aangepast door
Robirska
op 28/01/2007 23:06:12u
(1x aangepast)
Robirska schreef: Misschien is dat dan inderdaad het beste idee . Vooral omdat ik al wat vertrouwd ben met gnome. Toch ga ik Xubuntu er ook een op zetten (heb de cd toch al) om de verschillen te ondervinden, met die pc kan ik toch niet veel verkeerd doen .
Wat zijn eigenlijk de aanbevolen systeemeigenschappen om ubuntu (gnome) vlot te draaien? Want die zijn nergens te vinden.
kdenk dat je snel weer naar gnome zal gaan want xubuntu ziet er nogal mager uit en minder functionaliteiten enzo
Misschien kan je hier eens naar kijken. Dit is een LInux from scratch versie die geoptimaliseerd is voor trage computers. Ik heb ze zelf nog niet getest maar het is wel gericht naar multimedia toepassingen...