PenTaX
wzl-lid
Sinds 28/11/2006
T: 5
R: 47
|
10/1/2009 -
2:04u
| Quote
|
Wat vinden jullie ervan... Mijn mening, dikke zever! Het is gewoon de automobilisten pesten! Vrachtwagens rijden altijd "90", en voor hun is er geen regel... Volgens mij stoten ze meer uit dan een personenwagen die 120 zou rijden.
|
Brugse Zot
wzl-lid
Sinds 7/9/2007
T:44 -
R:1033
|
10/1/2009 -
3:03u
| Quote
|
Ik vinnet persoonlijk grappig, op het nieuws vanavond waren ze er ook over bezig, over hoe oneerlijk het was en blabla en teveel fijn stof....en het volgende waar ze het over hadden was crematie. Dan kwam er toch ne schaterlach ze
|
Elle moe
wzl-lid
Sinds 26/1/2008
T:5 -
R:395
|
10/1/2009 -
11:11u
| Quote
|
Roetfilters zouden eigenlijk nu al verplicht moeten zijn.
90 rijden haalt wel iets uit, maar niet echt genoeg. Het is dus wel nuttig en zeg nu zelf: automobilisten pesten, waarom zouden ze? Alsof ze nog niet genoeg (terechte) kritiek moeten slikken.
Dat een vrachtwagen meer uitstoot is nogal wiedes, toch is vrachtwagenverkeer in de verhouding uitstoot/nut efficiënter dan een personenwagen die 90 rijdt. Begrijp me niet verkeerd, ik vind het ook vreselijk irritant om 90 te rijden, je geraakt precies niet vooruit.
Ik ben dus ook tegen de regel "altijd 90 op de autostrade" zoals vanmorgen in de krant stond. Ze zouden dit invoeren omdat de ochtend/avondspits dan soepeler verloopt. Ze zouden beter de rijopleiding veranderen en meer nadruk leggen op efficiënt en veilig bewegen in het verkeer dan op strikte naleving van de verkeersregels zonder meer, zoals nu het geval is. Want volgens mij zijn veel files te vermijden als gewoon iedereen wat beter zou anticiperen op de omstandigheden en op andere weggebruikers. Belgen zijn hierin echt zwak en dat merk je. Duitsers zijn bijvoorbeeld (over het algemeen) betere chauffeurs, zij slagen er op de autostrade beter in om de flow te volgen, om mensen te laten invoegen, om vroeger maar minder sterk te remmen door beter het verkeer als een geheel te zien, waardoor ze andere wagens beter kunnen inschatten.
Enfin zo ervaar ik toch het verschil tussen België en Duitsland.
|
Snorf
wzl-lid
Sinds 10/10/2006
T:14 -
R:746
|
10/1/2009 -
13:29u
| Quote
|
Komt allemaal naar Limburg. Hier doen ze daar nie aan mee.
ja, en toch hebben we al een autostrade hier. 2 denk ik zelfs
Laatst aangepast door
Snorf
op 10/01/2009 13:32:24u
(1x aangepast)
|
evil me
wzl-lid
Sinds 27/9/2004
T:3 -
R:407
|
10/1/2009 -
15:46u
| Quote
|
als ze alle mensen die ni vlot rijden al is van de baan haalden he , verdomme plaats genoeg nu , maar tegenwoordig zit elke idioot op de baan
voorbeelden , getaffel aan het licht , als het groen is moete rijden !! op autostrade ... ik weet ni hoe ze dat klaarkrijgen om zoveel te botsen op e313 , echt das daar breed en groot genoeg , maar sommige mensen zijn zo onhandig in het verkeer dat het om te huilen is dat remmen bij bochten , steekt u ofwel is nieuw banden of leert nen bocht nemen , jeezes !! bochten afsnijden , zelfde , leer nen bocht nemen !!! echt zoveel slechte chaufeurs op de baan !!!
|
phoenixrising
wzl-lid
Sinds 28/10/2004
T:10 -
R:308
|
10/1/2009 -
18:59u
| Quote
|
nieuwe regel: maak in heel de EU een roetfilter verplicht op elke dieselauto die verkocht wordt Gevolg: Binnen 5-10 jaar zijn al die vuile diesels uitgefaseerd en is het probleem structureel opgelost.
|
raz
wzl-lid
Sinds 30/3/2004
T:30 -
R:443
|
10/1/2009 -
19:07u
| Quote
|
Dat ze dan eerst die roetfilters eens zover krijgen dat ze uwe auto niet naar de kloten helpen!
Ne roetfilter neutraliseert fijn stof wanneer hij op een bepaalde temperatuur komt, hiervoor moet ge al een aantal kilometerkes gedaan hebben. Als die roetfilter die temperatuur niet heeft, dan blijft het stof er gewoon in zitten. Resultaat: ge verstikt uwe motor, omdat na nen tijd die filter gewoon verstopt zit. En tegen een goeie 1000 euro 't stuk om die dingen te laten vervangen, kunnen ze op hunne kop staan, mijne nieuwe auto wordt nen diesel, ZONDER filter! Ik weet dat normaalgezien nen diesel exclusief wordt aangeraden bij mensen die veel grote afstanden doen, maar als ik kijk naar mijne portemonnee, en ik zie dat benzine ongeveer een kwart meer kost, dan weet ik het wel hoor. Zeker met het huidige financieel klimaat! Ge kunt nu allemaal mij zwaar ongelijk geven, en terecht, "it's not the right thing to do", maar "it's the cheap thing to do" en da maakt het voor veel mensen de juiste keuze. Daarnaast is t sowieso een probleem dat zichzelf zal gaan oplossen. Elke nieuwe diesel die wordt verkocht heeft ook zonder roetfilter ne veel lagere uitstoot dan de auto da hij vervangt. Die ouwe bakken van vroeger wogen meer, verbruikten dus meer, en stootten meer uit...
en Evil Me, zwijgt er mij van jong, elke keer da het geregend heeft sta ik weer in de file. Nat weer = nie meer kunnen rijden, blijkbaar... Slechte chauffeurs, grmbl...
Laatst aangepast door
raz
op 10/01/2009 19:15:02u
(2x aangepast)
|
Elle moe
wzl-lid
Sinds 26/1/2008
T:5 -
R:395
|
11/1/2009 -
0:42u
| Quote
|
als ge af en toe een langere rit doet met uw roetfilter is die weer helemaal proper. En ge gaat nu niet zeggen dat ge nooit meer dan een half uurke met den auto rijdt, want dan is het zelfs voordeliger om een benzinewagen te kopen. (en leuker )
|
MrRed
wzl-lid
Sinds 5/6/2005
T:229 -
R:13960
|
11/1/2009 -
9:59u
| Quote
|
evil me schreef: tegenwoordig zit elke idioot op de baan
voorbeelden , dat remmen bij bochten , steekt u ofwel is nieuw banden of leert nen bocht nemen , jeezes !! echt zoveel slechte chaufeurs op de baan !!!
thats me 
|
WishMaster
[mod] 666
Sinds 26/2/2003
T:99 -
R:2018
|
11/1/2009 -
12:02u
| Quote
|
Het meeste fijn stof komt uit Duitsland (Ruhrgebied), en wij zitten met de miserie. 90 rijden heeft enkel een beperkte lokale invloed (50m rond de autostrade), dus voor de mensen die daar wonen zal het een klein beetje schelen. Uiteindelijk blijft het gewoon automobilisten pesten en geld incasseren.
Wetenschappelijke studies tonen aan dat de invloed van 90 rijden minimaal is op uitstoot fijn stof.
De borden van "smog" staan trouwens ook niet in de verkeerswet: weer typisch om wat verwarring te zaaien zodat ze toch maar boetes kunnen uitschrijven. Ikzelf rij met een golf variant bluemotion (122gr C02/m³ en roetfilter. De Jos rijd met ne BMW X5: 286gr C02/m³. En toch moeten we allebei 90 rijden...
|
Elle moe
wzl-lid
Sinds 26/1/2008
T:5 -
R:395
|
11/1/2009 -
14:57u
| Quote
|
WishMaster schreef:
Wetenschappelijke studies tonen aan dat de invloed van 90 rijden minimaal is op uitstoot fijn stof.
minimaal > niks
|
evil me
wzl-lid
Sinds 27/9/2004
T:3 -
R:407
|
11/1/2009 -
16:24u
| Quote
|
ach denkt ge nu echt dat dat beetje auto rijden het gaat maken , als ge ziet wat fabrieken , luchtvaart en schepen vervuilen ... daarbij nog eerst was het gezaag over benzine motoren die teveel verbruiken , nu rijd bijna iedereen diesel nu beginnen ze daar weer over wete wat dat is , geldklopperij !!!
|
Brugse Zot
wzl-lid
Sinds 7/9/2007
T:44 -
R:1033
|
11/1/2009 -
16:29u
| Quote
|
WishMaster schreef: Het meeste fijn stof komt uit Duitsland (Ruhrgebied), en wij zitten met de miserie. 90 rijden heeft enkel een beperkte lokale invloed (50m rond de autostrade), dus voor de mensen die daar wonen zal het een klein beetje schelen. Uiteindelijk blijft het gewoon automobilisten pesten en geld incasseren.
Wetenschappelijke studies tonen aan dat de invloed van 90 rijden minimaal is op uitstoot fijn stof.
De borden van "smog" staan trouwens ook niet in de verkeerswet: weer typisch om wat verwarring te zaaien zodat ze toch maar boetes kunnen uitschrijven. Ikzelf rij met een golf variant bluemotion (122gr C02/m³ en roetfilter. De Jos rijd met ne BMW X5: 286gr C02/m³. En toch moeten we allebei 90 rijden... Dus de Jos is slimmer?
|
Freakkk
wzl-lid
Sinds 25/8/2006
T:21 -
R:8617
|
11/1/2009 -
17:25u
| Quote
|
Ik vind het echt ronduit belachelijk dat ze dat hier in België toepassen terwijl in andere landen ze er gewoon niets aan doen en gewoon verder doen .. maar ik heb onlangs in de krant gelezen dat het hier gewoon strenger is op de wegen dan in andere landen , dit 'fijnstof' alarm laat dit nog maar eens zien ..
|
Brugse Zot
wzl-lid
Sinds 7/9/2007
T:44 -
R:1033
|
11/1/2009 -
17:54u
| Quote
|
Freakkk schreef: Ik vind het echt ronduit belachelijk dat ze dat hier in België toepassen terwijl in andere landen ze er gewoon niets aan doen en gewoon verder doen .. maar ik heb onlangs in de krant gelezen dat het hier gewoon strenger is op de wegen dan in andere landen , dit 'fijnstof' alarm laat dit nog maar eens zien .. We zitten momenteel met een heel hoog gehalte fijn stof, en dus ergens wel logisch dat ze het proberen te minderen. Dat je het nie leuk vind, snap ik, maar ge moet begrip hebben e.
Zelfde met roken bv. Ik rook en en ik mag bijna nergens meer roken tegenwoordig, ik haat het, maar versta het, rekening houden met anderen. Dusja, je mag klagen al je wil, er komt sowieso toch geen verandering
Laatst aangepast door
Brugse Zot
op 11/01/2009 17:55:04u
(1x aangepast)
|
Elle moe
wzl-lid
Sinds 26/1/2008
T:5 -
R:395
|
11/1/2009 -
20:18u
| Quote
|
ik vind het geen ramp omdat ik zelf onmiddellijk last heb van slechte luchtkwaliteit.
|
uier
wzl-lid
Sinds 24/9/2004
T:19 -
R:512
|
12/1/2009 -
0:09u
| Quote
|
achja, koeien zijn er om te slachten. auto's om mee te rijden
|
devleugels
wzl-lid
Sinds 31/10/2004
T:12 -
R:3381
|
12/1/2009 -
9:17u
| Quote
|
Elle moe schreef: als ge af en toe een langere rit doet met uw roetfilter is die weer helemaal proper. En ge gaat nu niet zeggen dat ge nooit meer dan een half uurke met den auto rijdt, want dan is het zelfs voordeliger om een benzinewagen te kopen. (en leuker )
as ge zorgt da uwe motor warm is, tijdens het rijden in vrij zetten en is goe op uwe gas duwen en alle vuiligheid is er ook uit ^^
|
Flaviac
wzl-lid
Sinds 24/9/2004
T:97 -
R:4206
|
12/1/2009 -
15:36u
| Quote
|
Brugse Zot schreef:
Freakkk schreef: Ik vind het echt ronduit belachelijk dat ze dat hier in België toepassen terwijl in andere landen ze er gewoon niets aan doen en gewoon verder doen .. maar ik heb onlangs in de krant gelezen dat het hier gewoon strenger is op de wegen dan in andere landen , dit 'fijnstof' alarm laat dit nog maar eens zien .. We zitten momenteel met een heel hoog gehalte fijn stof, en dus ergens wel logisch dat ze het proberen te minderen. Dat je het nie leuk vind, snap ik, maar ge moet begrip hebben e.
Zelfde met roken bv. Ik rook en en ik mag bijna nergens meer roken tegenwoordig, ik haat het, maar versta het, rekening houden met anderen. Dusja, je mag klagen al je wil, er komt sowieso toch geen verandering  Roken zorgt voor meer fijn stof dan de uitlaat van auto's. Dus tijdens het fijn stof alarm mag NIEMAND nog roken. Als ze u betrappen met roken = boete van 150€. Tzou nog al protest regenen van de verslaafde rokers. Als dit ingevoerd zou worden, zou je dan nog zo reageren? 
Helaas kan dit amper gecontroleerd worden.
|
WishMaster
[mod] 666
Sinds 26/2/2003
T:99 -
R:2018
|
12/1/2009 -
17:42u
| Quote
|
Het valt ook op dat de media er graag mee uitpakken... En iedereen zit er maar over mee te klappen alsof ze er alles van kennen en grote vóór- of tegenstander zijn. Echter bijna niemand die de echte (wetenschappelijke) feiten kent..., alleen maar van wat ze horen in de media.
|
raz
wzl-lid
Sinds 30/3/2004
T:30 -
R:443
|
12/1/2009 -
19:04u
| Quote
|
Weet ge, da 90 rijden op zich is voor mij het probleem nie ze, met het weer van verleden week, was het nie meer dan verstandig om uw snelheid te minderen, t lag spekglad. Maar kom verdikke niet met een drogreden af, gelijk diene smog, om er dan gewoon alles in t ongewisse te laten. Da ze ne keer met veel lawaai en toeters en bellen een onderzoek er naar doen. Pak twee dagen waarop de metingen rond 6 uur 's ochtends ongeveer t zelfde zijn, en da de wind ook vergelijkbaar is. Pakt dan op dag 1 smogalarm, en op dag 2 geen smogalarm, en vergelijk het resultaat op t einde van de dag! Maar wa doen ze nu? Tegen mekaar roepen, en "onderzoek van hier" en "onderzoek van daar" er bij het haar bijsleuren, en uiteindelijk is de conclusie da we nog nergens staan, omdat die onderzoeken gewoon te vaak van een belanghebbende partij uit komen. Verdikke, België sta me de zowat beste Universiteiten ter wereld, en de overheid maakt er verdikke geen gebruik van! Als ge een neutrale partij wilt, ze ligt voor t grijpen! Maar nee, grote bek opzetten, en mekaar zwart maken, das 't enige wa ze doen... Want hey! Straks zijn het weer verkiezingskes he!
Laatst aangepast door
raz
op 12/01/2009 19:05:18u
(1x aangepast)
|